Sme tu s vami už 10 rokov!

Kto sme?

o- Sme občianske združenie zaoberajúce sa:
        -     canisterapiou;
        -     osvetou;
        -     a výcvikovým poradenstvom.

Ako sme vznikli? Tu nájdete náš príbeh vzniku.

Pravidelne spolupracujeme s DSS Anima, s materskými a základnými školami či organizátormi detských letných táborov v Michalovciach a okolí (Trebišov, Sečovce, Budkovce, Kaluža, Humenné).
        -    archív našej činnosti
.

Na fotografií je Tessa s Enji, 2011

    o- Sme nezisková organizácia. Všetky naše finančné prostriedky pochádzajú z dobrovoľných darov, verejných zbierok a z výnosov z výcvikovo-poradenskej činnosti. Týmito prostriedkami financujeme našich psov - všetko, čo potrebujú (kmrivo, pamlsky, hračky, iné potreby; veterinárne ošetrenia) a prevádzku nášho občianskeho združenia.

    o- Pravidelne pracujeme s klientmi Domovu sociálnych služieb v Michalovciach, kde ich pravidelne navštevujeme dvakrát do týždňa s našimi psíkmi. Rovnako bývame prizvaní k spolupráci s ďalšími subjektmi v našom meste - napr. rôznymi materskými škôlkami, školami či letnými tábormi, ktoré sa v našom meste zvyknú organizovať.

    o- Pravidelne konáme verejné zbierky. Počas ich priebehu nás v letných mesiacoch môžete stretnúť na pešej zóne s našimi psíkmi. Taktiež sa zvykneme účastniť Zemplínskeho jarmoku, kde nás nájdete v našom stánku. (Pozn.: v roku 2020 verejné zbierky, ani na Zemplínskom jarmoku, z dôvodu pandémie nevykonávame).

 

    o- Máme už vyše 10 ročné skúsenosti s prácou s najrôznejšími psami. Začínali sme tým najťažším - výcvikom vodiacich psov.

    o- V našom občianskom združení využívame prevažne plemeno zlatého retrívera, nakoľko sa nám náramne osvedčilo už pri výcviku vodiacich psov. Vlastnosti jedincov tohto plemena považujeme za nanajvýš vhodné na túto prácu.

Jarka s Tessou - ešte vodiacim psom pri vodení, 2016.

Mali by ste záujem o našu činnosť? Kontaktujte nás!

Comments powered by CComment